Bel Fuse Inc. C48-16R20-16P10-406
C48-16R20-16P10-406 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R20-16P10-406
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 16C 16#16 P BY PLUG LC
Datasheet Download
C48-16R20-16P10-406.pdf
Availability of C48-16R20-16P10-406
QUANTITY
C48-16R20-16P10-406 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R20-16P10-406
Internal Part NumberEIS-C48-16R20-16P10-406
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R20-16P10-406
Related LinksC48-16R20, C48-16R20-16P10-406 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R20-16P10-406 Details Description
Related parts for C48-16R20-16P10-406
IC REG LDO 6V 1A TO220-3 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC USB SWITCH SP2T DUAL 16UQFN datasheet.pdf
RES 4.75 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 20PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
XBEE PRO SET 50MW RPSMA ANTENNA datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
IC DAS 16BIT 1MSPS 8CH 40LFCSP datasheet.pdf
CONN HDR 94POS 1.27MM SMD datasheet.pdf