Bel Fuse Inc. C48-16R20Y39P10-406
C48-16R20Y39P10-406 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R20Y39P10-406
Brief Description
26500 37#20 2#16 P BY PLUG LC
Datasheet Download
C48-16R20Y39P10-406.pdf
Availability of C48-16R20Y39P10-406
QUANTITY
C48-16R20Y39P10-406 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R20Y39P10-406
Internal Part NumberEIS-C48-16R20Y39P10-406
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R20Y39P10-406
Related LinksC48-16R20, C48-16R20Y39P10-406 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R20Y39P10-406 Details Description
Related parts for C48-16R20Y39P10-406
HANDLE .625X.281" 10-32THR BRASS datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
IC SMART RESET 6UDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 200V SMD datasheet.pdf