Bel Fuse Inc. C48-16R22-55P8-106
C48-16R22-55P8-106 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R22-55P8-106
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 55C 55#20 PIN PLUG
Datasheet Download
C48-16R22-55P8-106.pdf
Availability of C48-16R22-55P8-106
QUANTITY
C48-16R22-55P8-106 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R22-55P8-106
Internal Part NumberEIS-C48-16R22-55P8-106
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R22-55P8-106
Related LinksC48-16R22, C48-16R22-55P8-106 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R22-55P8-106 Details Description
Related parts for C48-16R22-55P8-106
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOIC datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 8SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 100K OHM 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 48POS 0.156 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL W/SKT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 108POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP FILM 30UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf