Bel Fuse Inc. C48-16R24-61S-102
C48-16R24-61S-102 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R24-61S-102
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 61C 61#20 SKT PLUG
Datasheet Download
C48-16R24-61S-102.pdf
Availability of C48-16R24-61S-102
QUANTITY
C48-16R24-61S-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R24-61S-102
Internal Part NumberEIS-C48-16R24-61S-102
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R24-61S-102
Related LinksC48-16R2, C48-16R24-61S-102 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R24-61S-102 Details Description
Related parts for C48-16R24-61S-102
RECT BRIDGE GP 100V 0.8A MINIDIP datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 135KSPS 20-TSSOP datasheet.pdf
CONN ARRAY MALE 100POS SMD datasheet.pdf
L-BRACKT W/10MM SLOT FOR E3C-S10 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
RES 46.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf