Bel Fuse Inc. C48-16R24-61S8-102
C48-16R24-61S8-102 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R24-61S8-102
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 61C 61#20 SKT PLUG
Datasheet Download
C48-16R24-61S8-102.pdf
Availability of C48-16R24-61S8-102
QUANTITY
C48-16R24-61S8-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R24-61S8-102
Internal Part NumberEIS-C48-16R24-61S8-102
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R24-61S8-102
Related LinksC48-16R24, C48-16R24-61S8-102 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R24-61S8-102 Details Description
Related parts for C48-16R24-61S8-102
CONN PIN CRIMP 24-28AWAG TIN datasheet.pdf
CAP TANT POLY 33UF 6.3V 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 24POS .100 GOLD datasheet.pdf
IC DAC 16BIT QUAD 10-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
FLEX SUPP. SHEET 240X240X1.0 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf