Bel Fuse Inc. C48-16R24Y57P8-402
C48-16R24Y57P8-402 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R24Y57P8-402
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 57C 2#12 55#20 P BY PLUG
Datasheet Download
C48-16R24Y57P8-402.pdf
Availability of C48-16R24Y57P8-402
QUANTITY
C48-16R24Y57P8-402 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R24Y57P8-402
Internal Part NumberEIS-C48-16R24Y57P8-402
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R24Y57P8-402
Related LinksC48-16R24, C48-16R24Y57P8-402 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R24Y57P8-402 Details Description
Related parts for C48-16R24Y57P8-402
CONN PLUG 6POS W/PINS SOLDER datasheet.pdf
PATCHCORD VIDEO STD 8' RED datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 400VDC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 42.2 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
Connector Receptacle 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
CONN FEMALE HOUSING 6CKT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf