Cree Inc. C4SMK-GJF-CV34Q7C1
C4SMK-GJF-CV34Q7C1 picture photo
Mfg. Part Number
C4SMK-GJF-CV34Q7C1
Manufacturer
Product Category
LED Indication - Discrete
Brief Description
LED GREEN CLEAR 4MM OVAL T/H
Datasheet Download
C4SMK-GJF-CV34Q7C1.pdf
Availability of C4SMK-GJF-CV34Q7C1
QUANTITY
C4SMK-GJF-CV34Q7C1 Order Process
Ship out your order
Specifications of C4SMK-GJF-CV34Q7C1
Internal Part NumberEIS-C4SMK-GJF-CV34Q7C1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Optoelectronics
FamilyLED Indication - Discrete
SeriesScreenmaster®
PackagingBulk
ColorGreen
Lens ColorGreen
Lens TransparencyClear
Millicandela Rating3372mcd
Lens Style/SizeOval with Domed Top, 3.90mm x 3.00mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.4V
Current - Test20mA
Viewing Angle-
Mounting TypeThrough Hole
Wavelength - Dominant527nm
Wavelength - Peak-
Features-
Package / CaseRadial
Supplier Device Package4-mm Oval
Size / Dimension-
Height (Max)10.50mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C4SMK-GJF-CV34Q7C1
Related LinksC4SMK-GJF, C4SMK-GJF-CV34Q7C1 Datasheet, Cree Inc. Distributor
C4SMK-GJF-CV34Q7C1 Details Description
Related parts for C4SMK-GJF-CV34Q7C1
RES SMD 4.7 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN RECEPT 55POS TYPE C R/A datasheet.pdf
INDICATOR INCAND WHITE PANEL MNT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
THERMAL TAPE FOR LXK8-PWXX-0008 datasheet.pdf
CONTROL LIQ LEVEL 120VAC CHASSIS datasheet.pdf
SC 3.81/02/135G 3.2SN GN BX datasheet.pdf
RES 500 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
GRIP TIE 180X.75" ROLL GREEN datasheet.pdf
CAT 6 GSA SHLD PATCH CORD 14' GR datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM CM TSOT23-8 datasheet.pdf
CAP FILM 270NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf