Omron Automation & Safety C500-CE241
C500-CE241 picture photo
Mfg. Part Number
C500-CE241
Manufacturer
Product Category
Controllers - Accessories
Brief Description
REPLACEMENT CONN/TERM 24PIN SLD
Datasheet Download
C500-CE241.pdf
Availability of C500-CE241
QUANTITY
C500-CE241 Order Process
Ship out your order
Specifications of C500-CE241
Internal Part NumberEIS-C500-CE241
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Industrial Controls, Meters
FamilyControllers - Accessories
SeriesC500
Accessory TypeConnector
For Use With/Related ProductsC Series
Specifications-
Number of Positions24
Length-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C500-CE241
Related LinksC500-, C500-CE241 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
C500-CE241 Details Description
Related parts for C500-CE241
IC OTP 512KBIT 45NS 32PLCC datasheet.pdf
CLAMP TIE HVY #25SCR HS BK 9" datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 120K OHM 8SIP datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Crystal 18.4320MHz 50ppm 12pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
FILTER 1-PHASE HI PERFORM 12A datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 3W DO214AC datasheet.pdf
CONN HDR 11POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf