Vishay/Dale CMF20470R00GKR6
CMF20470R00GKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF20470R00GKR6
Brief Description
RES 470 OHM 1W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF20470R00GKR6.pdf
Availability of CMF20470R00GKR6
QUANTITY
CMF20470R00GKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF20470R00GKR6
Internal Part NumberEIS-CMF20470R00GKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF20470R00GKR6
Related LinksCMF2047, CMF20470R00GKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF20470R00GKR6 Details Description
Related parts for CMF20470R00GKR6
BRD SPT BARBED FASTENR NYLN 10MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CBL RIBN 16COND 0.039 GRAY 300' datasheet.pdf
RES 51.5K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 69 I/O 100PQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.27UF 50V 10% BX 1825 datasheet.pdf
RES 1.33 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT W/RF CORE 64VQFN datasheet.pdf
RES 3.5728 OHM 8W 0.02% TO220 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CMOS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf