TDK Corporation C5750NP02W104J280KA
C5750NP02W104J280KA picture photo
Mfg. Part Number
C5750NP02W104J280KA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.1UF 450V NP0 2220
Datasheet Download
C5750NP02W104J280KA.pdf
Availability of C5750NP02W104J280KA
QUANTITY
C5750NP02W104J280KA Order Process
Ship out your order
Specifications of C5750NP02W104J280KA
Internal Part NumberEIS-C5750NP02W104J280KA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesGuide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated450V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Temperature
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C5750NP02W104J280KA
Related LinksC5750NP02, C5750NP02W104J280KA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C5750NP02W104J280KA Details Description
Related parts for C5750NP02W104J280KA
SWITCH LEVER FORM SPDT 15A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG GREEN 100' datasheet.pdf
IC FPGA 101 I/O 160PQFP datasheet.pdf
IC PCI SW 32LANE 8PORT 484BGA datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
HD-BNC TO 1.0/2.3 STRT PLUG 5M datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 5% 440VAC5 datasheet.pdf