TDK Corporation C5750X7R1E156M230KA
C5750X7R1E156M230KA picture photo
Mfg. Part Number
C5750X7R1E156M230KA
Brief Description
CAP CER 15UF 25V X7R 2220
Datasheet Download
C5750X7R1E156M230KA.pdf
Availability of C5750X7R1E156M230KA
QUANTITY
C5750X7R1E156M230KA Order Process
Ship out your order
Specifications of C5750X7R1E156M230KA
Internal Part NumberEIS-C5750X7R1E156M230KA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Capacitance Replacement
C Series General Applications
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C5750X7R1E156M230KA
Related LinksC5750X7R1, C5750X7R1E156M230KA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C5750X7R1E156M230KA Details Description
Related parts for C5750X7R1E156M230KA
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.8V 0.6A SYNC 5USMD datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS PIN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 2.79A 51 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf