Cree Inc. C5SMF-BJE-CT34Q3T1
C5SMF-BJE-CT34Q3T1 picture photo
Mfg. Part Number
C5SMF-BJE-CT34Q3T1
Manufacturer
Product Category
LED Indication - Discrete
Brief Description
LED BLUE 5MM OVAL T/H
Datasheet Download
C5SMF-BJE-CT34Q3T1.pdf
Availability of C5SMF-BJE-CT34Q3T1
QUANTITY
C5SMF-BJE-CT34Q3T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of C5SMF-BJE-CT34Q3T1
Internal Part NumberEIS-C5SMF-BJE-CT34Q3T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Optoelectronics
FamilyLED Indication - Discrete
SeriesScreenmaster®
PackagingBulk
ColorBlue
Lens Color-
Lens Transparency-
Millicandela Rating1720mcd
Lens Style/SizeOval with Domed Top, 5.10mm x 3.70mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.4V
Current - Test20mA
Viewing Angle-
Mounting TypeThrough Hole
Wavelength - Dominant465nm
Wavelength - Peak-
Features-
Package / CaseRadial
Supplier Device Package5mm Oval
Size / Dimension-
Height (Max)7.00mm