SiTIME SIT9001AI-2-18E6
SIT9001AI-2-18E6 picture photo
Mfg. Part Number
SIT9001AI-2-18E6
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 1.8V
Datasheet Download
SIT9001AI-2-18E6.pdf
Availability of SIT9001AI-2-18E6
QUANTITY
SIT9001AI-2-18E6 Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9001AI-2-18E6
Internal Part NumberEIS-SIT9001AI-2-18E6
Available Frequency Range1MHz ~ 200MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-0.50%, Down Spread
Current - Supply (Max)31mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9001AI-2-18E6
Related LinksSIT9001A, SIT9001AI-2-18E6 Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9001AI-2-18E6 Details Description
Related parts for SIT9001AI-2-18E6
IC REG LDO 2.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
Connector Header 18 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 510 OHM 16SSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMA datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38.4MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS INLINE PIN SLD datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf