Cree Inc. C5SMF-BJN-CR14Q4T1
C5SMF-BJN-CR14Q4T1 picture photo
Mfg. Part Number
C5SMF-BJN-CR14Q4T1
Brief Description
LED BLUE CLEAR 5MM OVAL T/H
Datasheet Download
C5SMF-BJN-CR14Q4T1.pdf
Availability of C5SMF-BJN-CR14Q4T1
QUANTITY
C5SMF-BJN-CR14Q4T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of C5SMF-BJN-CR14Q4T1
Internal Part NumberEIS-C5SMF-BJN-CR14Q4T1
PackagingBulk
ColorBlue
Lens ColorBlue
Lens TransparencyClear
Millicandela Rating742mcd
Lens Style/SizeOval with Domed Top, 5.10mm x 3.70mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.4V
Current - Test20mA
Viewing Angle-
Mounting TypeThrough Hole
Wavelength - Dominant470nm
Package / CaseRadial
Supplier Device Package5mm Oval
Size / Dimension-
Height (Max)7.00mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C5SMF-BJN-CR14Q4T1
Related LinksC5SMF-BJN, C5SMF-BJN-CR14Q4T1 Datasheet, Cree Inc. Distributor
C5SMF-BJN-CR14Q4T1 Details Description
Related parts for C5SMF-BJN-CR14Q4T1
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8-QFN datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 14 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
COUNTER LCD 8 CHAR PANEL MOUNT datasheet.pdf
LED 2MM PRISM G 13" HYSOL LENS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
LED IND 8MM GREEN 12V datasheet.pdf
HHLS DIE HOLDER FOR EP-510HK datasheet.pdf
CABLE 37COND 28AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS CC 3.2A datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A DO204AL datasheet.pdf