TE Connectivity AMP Connectors C8D50DS29C1
C8D50DS29C1 picture photo
Mfg. Part Number
C8D50DS29C1
Datasheet Download
C8D50DS29C1.pdf
Availability of C8D50DS29C1
QUANTITY
C8D50DS29C1 Order Process
Ship out your order
Specifications of C8D50DS29C1
Internal Part NumberEIS-C8D50DS29C1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C8D50DS29C1
Related LinksC8D50, C8D50DS29C1 Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
C8D50DS29C1 Details Description
Related parts for C8D50DS29C1
XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RES 200K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG WHITE 5000' datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 10V SMD datasheet.pdf