Vishay/Vitramon CDR33BP122BJZMAT
CDR33BP122BJZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR33BP122BJZMAT
Brief Description
CAP CER 1200PF 100V 5% BP 1210
Datasheet Download
CDR33BP122BJZMAT.pdf
Availability of CDR33BP122BJZMAT
QUANTITY
CDR33BP122BJZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR33BP122BJZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR33BP122BJZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR33BP122BJZMAT
Related LinksCDR33BP1, CDR33BP122BJZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR33BP122BJZMAT Details Description
Related parts for CDR33BP122BJZMAT
FUSE CERAMIC 25A 65VAC/VDC 3AB datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CBL RIBN 10COND 0.039 GRAY 30M datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 8A 6V datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 2.7M OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RND SPACER 0.171" NYLON 11.68MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
BLADE POZIDRIV SZ1 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 15W datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 26POS THRUHL datasheet.pdf