Harwin Inc. C90-25043-14S
C90-25043-14S picture photo
Mfg. Part Number
C90-25043-14S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Accessories
Brief Description
CONN CAP FOR C90 RCPT SIZE 14S
Datasheet Download
C90-25043-14S.pdf
Availability of C90-25043-14S
QUANTITY
C90-25043-14S Order Process
Ship out your order
Specifications of C90-25043-14S
Internal Part NumberEIS-C90-25043-14S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Accessories
SeriesC90
Accessory TypeCap (Cover), Dust
For Use With/Related ProductsCable and Panel Mount Connectors
Shell Size - Insert14S
MaterialAluminum
FeaturesInternal Thread, Metal Chain
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C90-25043-14S
Related LinksC90-25, C90-25043-14S Datasheet, Harwin Inc. Distributor
C90-25043-14S Details Description
Related parts for C90-25043-14S
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 6-SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 20PS .100 SINGLE SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W SNGL 24V 12V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 53POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
TRANS RF NPN 2GHZ 8V SOT143 datasheet.pdf
Connector Header 9 Position 0.250" (6.35mm) Tin Through Hole datasheet.pdf