Weidmüller C90014580000
C90014580000 picture photo
Mfg. Part Number
C90014580000
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Specialized
Brief Description
TERMINAL ST5P TERMINAL BLOCK BLU
Datasheet Download
C90014580000.pdf
Availability of C90014580000
QUANTITY
C90014580000 Order Process
Ship out your order
Specifications of C90014580000
Internal Part NumberEIS-C90014580000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Specialized
Series-
TypeNEMA Open Construction
Mounting TypeDirect Mount
Number of Positions-
Number of Levels-
Terminal - Width-
Termination Style-
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL-
Voltage - UL-
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
Features-
Housing ColorBlue
Length-
Height (Max)-
Material - Insulation-
Material Flammability Rating-
Stripping Length-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C90014580000
Related LinksC90014, C90014580000 Datasheet, Weidmüller Distributor
C90014580000 Details Description
Related parts for C90014580000
RES SMD 10.5 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE TIE HEAVY GRAY 14.5" datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 10% 1611 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG BLACK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ RRO 8TDFN datasheet.pdf
IC REG CTRLR BOOST PWM CM 16WQFN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ HCSL SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.21M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf