KEMET C901U100DUNDCA7317
C901U100DUNDCA7317 picture photo
Mfg. Part Number
C901U100DUNDCA7317
Brief Description
CAP CER 10PF 400VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C901U100DUNDCA7317.pdf
Availability of C901U100DUNDCA7317
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C901U100DUNDCA7317 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U100DUNDCA7317
Internal Part NumberEIS-C901U100DUNDCA7317
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLC900 Series EOL 30/Jun/2015
SeriesC900
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance10pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U100DUNDCA7317
Related LinksC901U100D, C901U100DUNDCA7317 Datasheet, KEMET Distributor
C901U100DUNDCA7317 Details Description
Related parts for C901U100DUNDCA7317
IC CONV D/A 8BIT 10CH SSOP-B16 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 1.067GHZ 689TBGA datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2975K 4SMD datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 390MA 550 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 110MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DIN STRAIGHT HEADER F datasheet.pdf
CONN RCP 0.4MM NW 60POS DUAL SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 4.0960 MHZ 18.0 PF SMD datasheet.pdf