KEMET C901U100DVNDAAWL45
C901U100DVNDAAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C901U100DVNDAAWL45
Brief Description
CAP CER 10PF 400VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C901U100DVNDAAWL45.pdf
Availability of C901U100DVNDAAWL45
QUANTITY
C901U100DVNDAAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U100DVNDAAWL45
Internal Part NumberEIS-C901U100DVNDAAWL45
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance10pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U100DVNDAAWL45
Related LinksC901U100D, C901U100DVNDAAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C901U100DVNDAAWL45 Details Description
Related parts for C901U100DVNDAAWL45
IDC CABLE - MSC16A/MC16G/MSC16A datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS DUAL 2MM T/H datasheet.pdf
KIT GROUNDING F/STATIC HARD LAM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 50VDC 1913 datasheet.pdf
RES 634 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 06CKT datasheet.pdf
CABLE SGL-END STR FMAL 10POS 12' datasheet.pdf
SAFETY LITE CURTAIN HAND 324MM datasheet.pdf
FIXED IND 2.5UH 7A 22 MOHM SMD datasheet.pdf