KEMET C901U100DVNDBAWL35
C901U100DVNDBAWL35 picture photo
Mfg. Part Number
C901U100DVNDBAWL35
Brief Description
CAP CER 10PF 400VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C901U100DVNDBAWL35.pdf
Availability of C901U100DVNDBAWL35
QUANTITY
C901U100DVNDBAWL35 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U100DVNDBAWL35
Internal Part NumberEIS-C901U100DVNDBAWL35
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance10pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U100DVNDBAWL35
Related LinksC901U100D, C901U100DVNDBAWL35 Datasheet, KEMET Distributor
C901U100DVNDBAWL35 Details Description
Related parts for C901U100DVNDBAWL35
IC VREF SERIES 3.3V 8SOIC datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 105V 710MA datasheet.pdf
TVS DIODE 53VWM 85VC DO204AL datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 BRASS 21MM datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 22 OLIVE datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf