KEMET C901U100DYNDBA7317
C901U100DYNDBA7317 picture photo
Mfg. Part Number
C901U100DYNDBA7317
Brief Description
CAP CER 10PF 400VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C901U100DYNDBA7317.pdf
Availability of C901U100DYNDBA7317
QUANTITY
C901U100DYNDBA7317 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U100DYNDBA7317
Internal Part NumberEIS-C901U100DYNDBA7317
SeriesC900
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance10pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U100DYNDBA7317
Related LinksC901U100D, C901U100DYNDBA7317 Datasheet, KEMET Distributor
C901U100DYNDBA7317 Details Description
Related parts for C901U100DYNDBA7317
TRIMMER 100K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN PLUG 160POS .5MM VERT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 68 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
BOOSTERPACK EVM datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 118MA 3.6 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf