KEMET C901U120JYSDAA7317
C901U120JYSDAA7317 picture photo
Mfg. Part Number
C901U120JYSDAA7317
Brief Description
CAP CER 12PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C901U120JYSDAA7317.pdf
Availability of C901U120JYSDAA7317
QUANTITY
C901U120JYSDAA7317 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U120JYSDAA7317
Internal Part NumberEIS-C901U120JYSDAA7317
SeriesC900
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U120JYSDAA7317
Related LinksC901U120J, C901U120JYSDAA7317 Datasheet, KEMET Distributor
C901U120JYSDAA7317 Details Description
Related parts for C901U120JYSDAA7317
CARDEDGE LO PRO 30POS .156 GRN datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100" STACKER datasheet.pdf
SWITCH BCD ROTARY DIP RT ANGLE datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 125V datasheet.pdf
RES ARRAY 12 RES 33K OHM 13SIP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CABLE 5POS .100 JUMPER 12 INCH datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 20PPM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
MOSFET P-CH 400V 0.18A TO92-3 datasheet.pdf