KEMET C901U150JYNDAAWL45
C901U150JYNDAAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C901U150JYNDAAWL45
Brief Description
CAP CER 15PF 400VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C901U150JYNDAAWL45.pdf
Availability of C901U150JYNDAAWL45
QUANTITY
C901U150JYNDAAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U150JYNDAAWL45
Internal Part NumberEIS-C901U150JYNDAAWL45
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLC900 Series EOL 30/Jun/2015
PackagingBulk
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U150JYNDAAWL45
Related LinksC901U150J, C901U150JYNDAAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C901U150JYNDAAWL45 Details Description
Related parts for C901U150JYNDAAWL45
RES ARRAY 8 RES 470 OHM 2512 datasheet.pdf
JUMPER-H1503TR/A3048A/H1501TR 3" datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 2A 48V datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN TRB PLUG STR CRIMP datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK BWR VERT 14CKT datasheet.pdf
2MICRON LAP FILM 2MIL 4" X 1/2" datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 16POS datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf