KEMET C901U150JYNDCAWL45
C901U150JYNDCAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C901U150JYNDCAWL45
Brief Description
CAP CER 15PF 400VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C901U150JYNDCAWL45.pdf
Availability of C901U150JYNDCAWL45
QUANTITY
C901U150JYNDCAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U150JYNDCAWL45
Internal Part NumberEIS-C901U150JYNDCAWL45
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLC900 Series EOL 30/Jun/2015
PackagingBulk
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U150JYNDCAWL45
Related LinksC901U150J, C901U150JYNDCAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C901U150JYNDCAWL45 Details Description
Related parts for C901U150JYNDCAWL45
TERM BLOCK PLUG 3POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8DIP datasheet.pdf
IC DAC DUAL V-OUT 13BIT 16-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS 7/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
PHOTODIODE PIN IR FAST SW BK SMD datasheet.pdf
VARISTOR 735V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
OPTOISO 1KV TRANS W/BASE TO78-6 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf