KEMET C901U180JUSDBAWL20
C901U180JUSDBAWL20 picture photo
Mfg. Part Number
C901U180JUSDBAWL20
Brief Description
CAP CER 18PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C901U180JUSDBAWL20.pdf
Availability of C901U180JUSDBAWL20
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C901U180JUSDBAWL20 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U180JUSDBAWL20
Internal Part NumberEIS-C901U180JUSDBAWL20
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U180JUSDBAWL20
Related LinksC901U180J, C901U180JUSDBAWL20 Datasheet, KEMET Distributor
C901U180JUSDBAWL20 Details Description
Related parts for C901U180JUSDBAWL20
IC VREF SERIES 3V 8SOIC datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 170MA SP-NC 6-SMD datasheet.pdf
CONN SPRING 36POS SNGL .390 SMD datasheet.pdf
CAP CER 2.7UF 10V X5R 0805 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 3.5MM datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 70NS 32TSOP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 400MA 560 MOHM datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf