KEMET C901U200JUSDBAWL40
C901U200JUSDBAWL40 picture photo
Mfg. Part Number
C901U200JUSDBAWL40
Brief Description
CAP CER 20PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C901U200JUSDBAWL40.pdf
Availability of C901U200JUSDBAWL40
QUANTITY
C901U200JUSDBAWL40 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U200JUSDBAWL40
Internal Part NumberEIS-C901U200JUSDBAWL40
PackagingBulk
Capacitance20pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U200JUSDBAWL40
Related LinksC901U200J, C901U200JUSDBAWL40 Datasheet, KEMET Distributor
C901U200JUSDBAWL40 Details Description
Related parts for C901U200JUSDBAWL40
CAP CER 10000PF 100V Z5U AXIAL datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
CAP CER 0.1PF 150V 0605 datasheet.pdf
RES 22K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 450MA 810 MOHM datasheet.pdf