KEMET C901U200JVSDAAWL45
C901U200JVSDAAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C901U200JVSDAAWL45
Brief Description
CAP CER 20PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C901U200JVSDAAWL45.pdf
Availability of C901U200JVSDAAWL45
QUANTITY
C901U200JVSDAAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U200JVSDAAWL45
Internal Part NumberEIS-C901U200JVSDAAWL45
PackagingBulk
Capacitance20pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U200JVSDAAWL45
Related LinksC901U200J, C901U200JVSDAAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C901U200JVSDAAWL45 Details Description
Related parts for C901U200JVSDAAWL45
IC TRANSCVR 8BIT N-INV 20SOIC datasheet.pdf
BRD SPT REST MNT SNAP LOCK 1/2" datasheet.pdf
DEV COMPACT EMULATOR R8C/24/25 datasheet.pdf
RES SMD 8.87M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20SSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MT PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN INSERT 8POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT PIN datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 3A 60 MOHM SMD datasheet.pdf