KEMET C901U220JUSDBAWL40
C901U220JUSDBAWL40 picture photo
Mfg. Part Number
C901U220JUSDBAWL40
Brief Description
CAP CER 22PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C901U220JUSDBAWL40.pdf
Availability of C901U220JUSDBAWL40
QUANTITY
C901U220JUSDBAWL40 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U220JUSDBAWL40
Internal Part NumberEIS-C901U220JUSDBAWL40
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U220JUSDBAWL40
Related LinksC901U220J, C901U220JUSDBAWL40 Datasheet, KEMET Distributor
C901U220JUSDBAWL40 Details Description
Related parts for C901U220JUSDBAWL40
CAP CER 1200PF 2KV NP0 1825 datasheet.pdf
SWITCH MINI SPDT 10A ROLL LVR datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 50MA 8VSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
MINIFIT SR HDR VERT 125 CLIP datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CLOSURE W/2172 2 GND STUDS datasheet.pdf
CAP ALUM 1100UF 20% 75V FLATPACK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
Crystal 36.0000MHz 30ppm 8pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
3000A IP65 4-PH FLUKE 1743/4 datasheet.pdf