KEMET C901U220JYSDCAWL35
C901U220JYSDCAWL35 picture photo
Mfg. Part Number
C901U220JYSDCAWL35
Brief Description
CAP CER 22PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C901U220JYSDCAWL35.pdf
Availability of C901U220JYSDCAWL35
QUANTITY
C901U220JYSDCAWL35 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U220JYSDCAWL35
Internal Part NumberEIS-C901U220JYSDCAWL35
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U220JYSDCAWL35
Related LinksC901U220J, C901U220JYSDCAWL35 Datasheet, KEMET Distributor
C901U220JYSDCAWL35 Details Description
Related parts for C901U220JYSDCAWL35
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.5PF 25V 0402 datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1% 2W 4525 datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
LED 1" DOME GRN PMI 125V C1D2 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 36VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 206MA 2.9 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 500 OHM 0.01% 1/10W 0805 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 40W datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 1W PMDU datasheet.pdf