KEMET C901U270JUSDBAWL35
C901U270JUSDBAWL35 picture photo
Mfg. Part Number
C901U270JUSDBAWL35
Brief Description
CAP CER 27PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C901U270JUSDBAWL35.pdf
Availability of C901U270JUSDBAWL35
QUANTITY
C901U270JUSDBAWL35 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U270JUSDBAWL35
Internal Part NumberEIS-C901U270JUSDBAWL35
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U270JUSDBAWL35
Related LinksC901U270J, C901U270JUSDBAWL35 Datasheet, KEMET Distributor
C901U270JUSDBAWL35 Details Description
Related parts for C901U270JUSDBAWL35
MICROVOLT SPADE LUG SHIELD 48" datasheet.pdf
RES SMD 95.3OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
KIT ACTIVE TAG EXPSN AS3933/40 datasheet.pdf
CAP ALUM 68000UF 20% 10V SCREW datasheet.pdf
FRAME GROMMET RUBBER BLACK datasheet.pdf
CAP MICA 120PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf