KEMET C907U100DZNDAAWL40
C907U100DZNDAAWL40 picture photo
Mfg. Part Number
C907U100DZNDAAWL40
Brief Description
CAP CER 10PF 440VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C907U100DZNDAAWL40.pdf
Availability of C907U100DZNDAAWL40
QUANTITY
C907U100DZNDAAWL40 Order Process
Ship out your order
Specifications of C907U100DZNDAAWL40
Internal Part NumberEIS-C907U100DZNDAAWL40
PackagingBulk
Capacitance10pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C907U100DZNDAAWL40
Related LinksC907U100D, C907U100DZNDAAWL40 Datasheet, KEMET Distributor
C907U100DZNDAAWL40 Details Description
Related parts for C907U100DZNDAAWL40
HEATSHRINK FABRIC .47" X 50' datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 W/SHTDWN 28SSOP datasheet.pdf
CONTROLLER FOR VC-04 CAMERA datasheet.pdf
CABLE ASSY CIRC 4POS M-F 3M datasheet.pdf
RES SMD 1.96KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC ADC 8BIT SERIAL I/O 8VSSOP datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SP3T 4A 125V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf