KEMET C907U100DZNDAAWL45
C907U100DZNDAAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C907U100DZNDAAWL45
Brief Description
CAP CER 10PF 440VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C907U100DZNDAAWL45.pdf
Availability of C907U100DZNDAAWL45
QUANTITY
C907U100DZNDAAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C907U100DZNDAAWL45
Internal Part NumberEIS-C907U100DZNDAAWL45
PackagingBulk
Capacitance10pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C907U100DZNDAAWL45
Related LinksC907U100D, C907U100DZNDAAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C907U100DZNDAAWL45 Details Description
Related parts for C907U100DZNDAAWL45
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
LED CBI BI-LEVEL T/H datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 36POS 5A datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK PLUG 3POS 5MM datasheet.pdf
RES 41.2 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D4N-8D2GR datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 9.63UH SMD datasheet.pdf