KEMET C907U100DZNDBAWL45
C907U100DZNDBAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C907U100DZNDBAWL45
Brief Description
CAP CER 10PF 440VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C907U100DZNDBAWL45.pdf
Availability of C907U100DZNDBAWL45
QUANTITY
C907U100DZNDBAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C907U100DZNDBAWL45
Internal Part NumberEIS-C907U100DZNDBAWL45
PackagingBulk
Capacitance10pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C907U100DZNDBAWL45
Related LinksC907U100D, C907U100DZNDBAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C907U100DZNDBAWL45 Details Description
Related parts for C907U100DZNDBAWL45
IC MOSFET DVR 1.5A DUAL HS 8MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 40POS W/FLANGE datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder Paste datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
LED ROUND RED RED DIFF TAB TERM datasheet.pdf
RES 340K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 30' CRIMP N-BNC datasheet.pdf
CAP TANT 0.039UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 31POS .100" GOLD datasheet.pdf