KEMET C907U100JZSDBAWL40
C907U100JZSDBAWL40 picture photo
Mfg. Part Number
C907U100JZSDBAWL40
Brief Description
CAP CER 10PF 440VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C907U100JZSDBAWL40.pdf
Availability of C907U100JZSDBAWL40
QUANTITY
C907U100JZSDBAWL40 Order Process
Ship out your order
Specifications of C907U100JZSDBAWL40
Internal Part NumberEIS-C907U100JZSDBAWL40
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance10pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C907U100JZSDBAWL40
Related LinksC907U100J, C907U100JZSDBAWL40 Datasheet, KEMET Distributor
C907U100JZSDBAWL40 Details Description
Related parts for C907U100JZSDBAWL40
TRANS PREBIAS PNP 150MW EMT3 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 38POS R/A 5MM datasheet.pdf
WI-EM 8MB SDRAM 4MB FLASH SINGLE datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
CC1111F16RSPR datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 36-75VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONN CLIP INTERIM SNGL ROW 34POS datasheet.pdf
RES 100K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf