KEMET C907U102MYVDAAWL35
C907U102MYVDAAWL35 picture photo
Mfg. Part Number
C907U102MYVDAAWL35
Brief Description
CAP CER 1000PF 400VAC Y5V RADIAL
Datasheet Download
C907U102MYVDAAWL35.pdf
Availability of C907U102MYVDAAWL35
QUANTITY
C907U102MYVDAAWL35 Order Process
Ship out your order
Specifications of C907U102MYVDAAWL35
Internal Part NumberEIS-C907U102MYVDAAWL35
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C907U102MYVDAAWL35
Related LinksC907U102M, C907U102MYVDAAWL35 Datasheet, KEMET Distributor
C907U102MYVDAAWL35 Details Description
Related parts for C907U102MYVDAAWL35
FUSE GLASS 350MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100 STR TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN EDGE CARD SMD 100 POS datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
IC OSC VCXO 425MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 68POS datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X5R 1206 datasheet.pdf
IC MCU Z8 datasheet.pdf
35A Silicon Power Rectifier Diode IC datasheet.pdf