KEMET C907U120JZSDBAWL40
C907U120JZSDBAWL40 picture photo
Mfg. Part Number
C907U120JZSDBAWL40
Brief Description
CAP CER 12PF 440VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C907U120JZSDBAWL40.pdf
Availability of C907U120JZSDBAWL40
QUANTITY
C907U120JZSDBAWL40 Order Process
Ship out your order
Specifications of C907U120JZSDBAWL40
Internal Part NumberEIS-C907U120JZSDBAWL40
PackagingBulk
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C907U120JZSDBAWL40
Related LinksC907U120J, C907U120JZSDBAWL40 Datasheet, KEMET Distributor
C907U120JZSDBAWL40 Details Description
Related parts for C907U120JZSDBAWL40
CONN HEADER RT/A 14POS .100 TIN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 82PF 1KV X7R 0805 datasheet.pdf
MARKER CARRIER datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS SKT datasheet.pdf
HOOK-UP STRAND 14AWG BLUE 500' datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 0.002 OHM 0.5% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP POLYMER HYB 22UF 20% 63V SMD datasheet.pdf