KEMET C907U150JYNDCAWL45
C907U150JYNDCAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C907U150JYNDCAWL45
Brief Description
CAP CER 15PF 400VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C907U150JYNDCAWL45.pdf
Availability of C907U150JYNDCAWL45
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C907U150JYNDCAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C907U150JYNDCAWL45
Internal Part NumberEIS-C907U150JYNDCAWL45
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLC900 Series EOL 30/Jun/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C907U150JYNDCAWL45
Related LinksC907U150J, C907U150JYNDCAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C907U150JYNDCAWL45 Details Description
Related parts for C907U150JYNDCAWL45
IC CLK MULT INTERNAL LCO 10MSOP datasheet.pdf
IC EEPROM 128KBIT 400KHZ 8WLCSP datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 7POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK BWR VERT 12CKT datasheet.pdf
CONN HEADER 48PS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
SCD HOUSING 1 BLUE datasheet.pdf
CONN HDR 28POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
4P 4C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf