KEMET C907U150JYSDAAWL35
C907U150JYSDAAWL35 picture photo
Mfg. Part Number
C907U150JYSDAAWL35
Brief Description
CAP CER 15PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C907U150JYSDAAWL35.pdf
Availability of C907U150JYSDAAWL35
QUANTITY
C907U150JYSDAAWL35 Order Process
Ship out your order
Specifications of C907U150JYSDAAWL35
Internal Part NumberEIS-C907U150JYSDAAWL35
PackagingBulk
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C907U150JYSDAAWL35
Related LinksC907U150J, C907U150JYSDAAWL35 Datasheet, KEMET Distributor
C907U150JYSDAAWL35 Details Description
Related parts for C907U150JYSDAAWL35
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 121BGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC MPU SITARA 1.0GHZ 324NFBGA datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.2523MHZ 6CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
TIMER POWER OFF DELAY datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf