KEMET C907U150JZSDBAWL45
C907U150JZSDBAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C907U150JZSDBAWL45
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 15PF 440VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C907U150JZSDBAWL45.pdf
Availability of C907U150JZSDBAWL45
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C907U150JZSDBAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C907U150JZSDBAWL45
Internal Part NumberEIS-C907U150JZSDBAWL45
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C907U150JZSDBAWL45
Related LinksC907U150J, C907U150JZSDBAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C907U150JZSDBAWL45 Details Description
Related parts for C907U150JZSDBAWL45
RES SMD 1.87K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY SSR AC 25A 140VAC PNL MNT datasheet.pdf
RELAY SSR 25A 600VAC AC OUT PNL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 2KV X7R 1825 datasheet.pdf
SHORTING LINK INSUL COMB 10POLE datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 25V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 5.6MH 56MA 98.9 OHM TH datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf