KEMET C907U150JZSDCAWL40
C907U150JZSDCAWL40 picture photo
Mfg. Part Number
C907U150JZSDCAWL40
Brief Description
CAP CER 15PF 440VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C907U150JZSDCAWL40.pdf
Availability of C907U150JZSDCAWL40
QUANTITY
C907U150JZSDCAWL40 Order Process
Ship out your order
Specifications of C907U150JZSDCAWL40
Internal Part NumberEIS-C907U150JZSDCAWL40
PackagingBulk
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C907U150JZSDCAWL40
Related LinksC907U150J, C907U150JZSDCAWL40 Datasheet, KEMET Distributor
C907U150JZSDCAWL40 Details Description
Related parts for C907U150JZSDCAWL40
RES SMD 309 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 910K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC COMPARATOR 400MV REF 3-DFN datasheet.pdf
RES 25 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 400MA 700 MOHM SMD datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 5NS 160PQFP datasheet.pdf
BOARD EVAL SWITCH SPDT HMC784 datasheet.pdf
RES 40K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 26.7K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP FILM 150PF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf