KEMET C907U150JZSDCAWL45
C907U150JZSDCAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C907U150JZSDCAWL45
Brief Description
CAP CER 15PF 440VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C907U150JZSDCAWL45.pdf
Availability of C907U150JZSDCAWL45
QUANTITY
C907U150JZSDCAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C907U150JZSDCAWL45
Internal Part NumberEIS-C907U150JZSDCAWL45
PackagingBulk
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C907U150JZSDCAWL45
Related LinksC907U150J, C907U150JZSDCAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C907U150JZSDCAWL45 Details Description
Related parts for C907U150JZSDCAWL45
ACCELEROMETER SNGL 3G DIL8 SMD datasheet.pdf
IC FILTER ACT MPU PROG 24-SOIC datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST N-INV SC705 datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 23.8VC SMB datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 12POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 21K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 460MA 490 MOHM datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 16POS 0.50MM R/A datasheet.pdf