KEMET C907U180JZSDAAWL40
C907U180JZSDAAWL40 picture photo
Mfg. Part Number
C907U180JZSDAAWL40
Brief Description
CAP CER 18PF 440VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C907U180JZSDAAWL40.pdf
Availability of C907U180JZSDAAWL40
QUANTITY
C907U180JZSDAAWL40 Order Process
Ship out your order
Specifications of C907U180JZSDAAWL40
Internal Part NumberEIS-C907U180JZSDAAWL40
PackagingBulk
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C907U180JZSDAAWL40
Related LinksC907U180J, C907U180JZSDAAWL40 Datasheet, KEMET Distributor
C907U180JZSDAAWL40 Details Description
Related parts for C907U180JZSDAAWL40
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 3MSPS TSOT23-8 datasheet.pdf
IC CPU SUPERV 4K EEPROM 8-MSOP datasheet.pdf
TRANS NPN 160V 18A TO-3PL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
BOBBIN COIL FORMER EP 17 datasheet.pdf
MINI BANANA JACK BLACK 10/BAG datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT SKT datasheet.pdf