KEMET C907U220JYSDCAWL40
C907U220JYSDCAWL40 picture photo
Mfg. Part Number
C907U220JYSDCAWL40
Brief Description
CAP CER 22PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C907U220JYSDCAWL40.pdf
Availability of C907U220JYSDCAWL40
QUANTITY
C907U220JYSDCAWL40 Order Process
Ship out your order
Specifications of C907U220JYSDCAWL40
Internal Part NumberEIS-C907U220JYSDCAWL40
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C907U220JYSDCAWL40
Related LinksC907U220J, C907U220JYSDCAWL40 Datasheet, KEMET Distributor
C907U220JYSDCAWL40 Details Description
Related parts for C907U220JYSDCAWL40
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC VREF SERIES 10V 8VSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FRONT MNT SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
RES 100K OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
MOD THYRISTOR DIODE DBLR 60A SF1 datasheet.pdf