KEMET C907U220JZSDAA7317
C907U220JZSDAA7317 picture photo
Mfg. Part Number
C907U220JZSDAA7317
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 440VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C907U220JZSDAA7317.pdf
Availability of C907U220JZSDAA7317
QUANTITY
C907U220JZSDAA7317 Order Process
Ship out your order
Specifications of C907U220JZSDAA7317
Internal Part NumberEIS-C907U220JZSDAA7317
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesC900
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C907U220JZSDAA7317
Related LinksC907U220J, C907U220JZSDAA7317 Datasheet, KEMET Distributor
C907U220JZSDAA7317 Details Description
Related parts for C907U220JZSDAA7317
SWITCH ROCKER SPDT 20A 12V datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG QUAD 96LFBGA datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 0.15A SOT-346 TR datasheet.pdf
CLAMP ADJ REL ADH GRAY .69" datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 88.7 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
SL 5.08/24/180B 3.2 SN BK BX datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf