NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PZU13B1A,115
PZU13B1A,115 picture photo
Mfg. Part Number
PZU13B1A,115
Brief Description
DIODE ZENER 13V 320MW SOD323
Datasheet Download
PZU13B1A,115.pdf
Availability of PZU13B1A,115
QUANTITY
PZU13B1A,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of PZU13B1A,115
Internal Part NumberEIS-PZU13B1A,115
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)13V
Tolerance±2%
Power - Max320mW
Impedance (Max) (Zzt)10 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 10V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.1V @ 100mA
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZU13B1A,115
PZU13B1A,115 Details Description
Related parts for PZU13B1A,115
KEYBOARD FULL 104KEY PS2 LTGY datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 32K 44LQFP datasheet.pdf
IC XLATOR TTL/CMOS-PECL 8TSSOP datasheet.pdf
CONN SOCKET 20-24AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN RING TERM #8 UN-INSUL datasheet.pdf
RES 4K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf