KEMET C907U220JZSDAA7317
C907U220JZSDAA7317 picture photo
Mfg. Part Number
C907U220JZSDAA7317
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 440VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C907U220JZSDAA7317.pdf
Availability of C907U220JZSDAA7317
QUANTITY
C907U220JZSDAA7317 Order Process
Ship out your order
Specifications of C907U220JZSDAA7317
Internal Part NumberEIS-C907U220JZSDAA7317
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesC900
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C907U220JZSDAA7317
Related LinksC907U220J, C907U220JZSDAA7317 Datasheet, KEMET Distributor
C907U220JZSDAA7317 Details Description
Related parts for C907U220JZSDAA7317
VARISTOR 23V 500A DISC 10MM datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES MO 1W 15K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 10.9K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 570MA 528 MOHM datasheet.pdf