KEMET C907U222MZVDAA7317
C907U222MZVDAA7317 picture photo
Mfg. Part Number
C907U222MZVDAA7317
Brief Description
CAP CER 2200PF 440VAC Y5V RADIAL
Datasheet Download
C907U222MZVDAA7317.pdf
Availability of C907U222MZVDAA7317
QUANTITY
C907U222MZVDAA7317 Order Process
Ship out your order
Specifications of C907U222MZVDAA7317
Internal Part NumberEIS-C907U222MZVDAA7317
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesC900
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C907U222MZVDAA7317
Related LinksC907U222M, C907U222MZVDAA7317 Datasheet, KEMET Distributor
C907U222MZVDAA7317 Details Description
Related parts for C907U222MZVDAA7317
RES 22.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 9V 40W datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 2CH 500KSPS 48LQFP datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DUAL 20PLCC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 2A PW-MOLD datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
SAFETY MAT 800X1250MM datasheet.pdf
PMI BASE 11/16 INCAND BAY SCREW datasheet.pdf
TVS DIODE 9.1VWM BPKG AXIAL datasheet.pdf
Connector Header 96 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf