Vishay/Dale RNC55J3222BSB14
RNC55J3222BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55J3222BSB14
Brief Description
RES 32.2K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55J3222BSB14.pdf
Availability of RNC55J3222BSB14
QUANTITY
RNC55J3222BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55J3222BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC55J3222BSB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)32.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55J3222BSB14
Related LinksRNC55J3, RNC55J3222BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55J3222BSB14 Details Description
Related parts for RNC55J3222BSB14
CONN TERMINAL SOLDER TAB .438 datasheet.pdf
IC FPGA 404 I/O 560MBGA datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 30VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 499K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SC 3.81/18/180F 3.2SN GN BX datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP 26-28AWG datasheet.pdf
CONN HAN HOOD W/ADAPTER ASSY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf