KEMET C907U240JYSDAAWL35
C907U240JYSDAAWL35 picture photo
Mfg. Part Number
C907U240JYSDAAWL35
Brief Description
CAP CER 24PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C907U240JYSDAAWL35.pdf
Availability of C907U240JYSDAAWL35
QUANTITY
C907U240JYSDAAWL35 Order Process
Ship out your order
Specifications of C907U240JYSDAAWL35
Internal Part NumberEIS-C907U240JYSDAAWL35
PackagingBulk
Capacitance24pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C907U240JYSDAAWL35
Related LinksC907U240J, C907U240JYSDAAWL35 Datasheet, KEMET Distributor
C907U240JYSDAAWL35 Details Description
Related parts for C907U240JYSDAAWL35
KIT EVALUATION FOR MAX15034 datasheet.pdf
FERRITE ARRAY 1K OHM 50MA 1206 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 22AWG GRY 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
PATCH CORD CAT6 5E BLACK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC OCXO 10.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
CAP FILM 680PF 3.5% 1600VDC RAD datasheet.pdf